معرفی تعدادی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

 

ترکیه

کشور ترکیه در لیست جهانی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در رتبه ۴۳ ام قرار گرفته است. با این حال این کشور برای ایرانیان نقطه شروعی برای کسب درآمد و مهاجرت های سالیانه شده است. موقعیت تاریخی و توریست پذیری این کشور، باعث ایجاد رونق و بیشتر شدن مشاغل کاری شده است که چون در همسایگی کشورمان ایران قرار گرفته است، (مخصوصا برای هموطنان ترک زبانمان) تبدیل به مقصدی عالی برای سفرهای کاری و مهاجرت های کاری شده است. اگر چه این روزها ترکیه با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و در کل میانگین درآمد در آن پایین تر از کشورهای غربی است اما چون هزینه های زندگی نیز پایین تر است، در نتیجه برای پس انداز مناسب است.

 

 

مصر

این کشور آفریقایی در این لیست رتبه ۴۲ ام و بالا تر از ترکیه را به خود اختصاص داده است. با این حال به دلیل اینکه درآمد و دستمزد مهاجرین در این کشور با دلار آمریکا پرداخت می شود، مهاجرین درآمدی بالاتر از مردم عادی کشور مصر دریافت می کنند. این موضوع مصر را به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری تبدیل کرده است.

 

 

 

آفریقای جنوبی

همانند کشور مصر و ترکیه، آنچه که برای مهاجرین خارجی در این کشور انتظار می رود، بهتر از مردم معمولی آن است. دریافت حقوق با پولی غیر از پول رایج درآفریقای جنوبی و همچنین هزینه های پایین زندگی به شما امکان پس انداز بیشتری می دهد. با این حال درآمد متوسط در این کشور، کمتر از درآمد متوسط در کشورهای غربی است. آفریقای جنوبی رتبه ۴۱ را در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری به خود اختصاص داده است.

 

 

اسپانیا

هر چند کشور اسپانیا در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری قرار گرفته است اما در بین کشورهای اروپایی، پایین ترین رتبه را به خود اختصاص داده است. اسپانیا در رتبه ۴۰ ام واقع شده و هر چند درآمد سالانه مهاجرت های کاری در آن بالاست اما به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین تلقی می شود. با این حال کشور اسپانیا از زیباترین و بهترین کشورها برای زندگی و بازدید است.

 

تایلند  فیلیپین

اگر مهارت شغلی خاصی دارید، درآمد شما در کشور تایلند به عنوان یک مهاجر بالا خواهد بود. با این حال در این کشور برای کارگرانی که در رشته های غیر مرتبط با مهارت خود کار می کنند یا مهارتی ندارند بسیار پایین تر از کشورهایی همانند آمریکا یا انگلیس در موقعیت های مشابه است. با این حال در بین کشورهای آسیایی این کشور فیلیپین است که با عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معروف است. کشور تایلند در این لیست رتبه ۳۵ و فیلیپین رتبه ۳۵ را به خود اختصاص داده است.

 

مالزی

از کشورهای آسیای شرقی است که در بین ایرانیان نیز طرفداران بسیاری دارد و به دلیل موقعیت های شغلی مناسبی که در رشته های مهندسی، معلمی، IT و رشته های بانکداری برای مهاجرین خارجی ارائه می دهد بسیار محبوب است. این کشور درآمدی بالاتر از متوسط جهانی به افراد متخصص پرداخت می کند که باعث شده رتبه ۳۳ ام را در برآورد بهترین کشورها برای مهاجرت کاری به خود اختصاص دهد.

 

مکزیک

بازار در حال ظهور مکزیک و رشد اقتصادی این کشور، آن را تبدیل به انتخاب خوبی برای مهاجرین با تمام تخصص ها، از جمله معلمان، کارآفرینان و مدیران ارشد کرده است. اگر چه حقوق و درآمد در مکزیک پایین تر از کشورهای غربی است، اما هزینه زندگی نیز به همان نسبت پایین بوده و امکان پس انداز برای کارکنان در این کشور وجود دارد.

ژاپن

ژاپن همواره از جمله کشورهایی بوده است که برای مهاجرین کاری درآمد های بالا را به همراه داشته است. چرا که زمانی نیز در ایران شاهد خیل عظیم مهاجرین کاری به این کشور بودیم. با اینکه امروزه قوانین مهاجرت کاری به این کشور سخت تر شده است اما ژاپن همچنان در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری قرار دارد. در واقع طبیعت نوآورانه ژاپن با اقتصاد قوی آن باعث ایجاد کشوری پر قدرت در عرصه تجارت و تکنولوژی شده است. به همین خاطر، کشور ژاپن یک منبع پر درآمد برای مهاجرین محسوب می شود.

کره جنوبی

به دلیل رشد اقتصادی و سریع کره جنوبی در رشته هایی همچون صنایع ماشین و کالاهای الکترونیکی، این کشور در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری قرار گرفته و درآمد های بالا را برای هر شغلی دارا می باشد. در کل متوسط درآمد ماهیانه در کره جنوبی چندین برابر درآمد ماهیانه در ایران محسوب می شود.با این حال هزینه های زندگی نیز در این کشور بسیار بالاست.

 

 

 

ایرلند

این کشور اروپایی مقصدی عالی برای کسانی است که در رشته های IT، اقتصادی و سلامت است. ایرلند در این رتبه بندی در جایگاه ۲۸ قرار گرفته است و اگر چه درآمد مهاجرین کاری همانند درآمد ایرلندی هاست اما به شما امکان کار در شرکت های بزرگ با درآمد های بالا داده می شود.

روسیه

اگر زبان روسی می دانید، حتما کشور روسیه می تواند مقصدی عالی در بین بهترین کشورها برای مهاجرت کاری برای شما باشد. اگر چه روسیه یکی از بزرگترین صادرکننده گاز در دنیا است اما درخواست این کشور، برای مهاجرین کاری بسیار بیشتر از این مورد است. کشور روسیه هر ساله از میان معلمان زبان انگلیسی، دیپلمات ها و مدیران برتر دعوت به همکاری و کار می کند. اگر چه هزینه های زندگی در روسیه به نسبت بالاست اما درآمد بالای شما این موضوع را جبران می کند.

کشورهایی که در بالا نام برده شد، بیشتر کشورهایی بودند که برای ایرانیان مقصدی محبوب به حساب می آیند. اما اگر می خواهید با ۱۰ کشور برتر این لیست آشنا شوید، مطلب ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت کاری ما را در مجله بخوانید.

 

دیدگاه

پاسخی بگذارید