شیراز

یکی از بهترین شهرهای ایران که میتوان به ان سفر کرد وتجربه جذاب و خاطره انگیز به دست اورد شهر ادب و فرهنگ شیراز دلرباست ،مقصدی که بسیاری نه فقط برای بازدید از جاذبه های متعدد تاریخی ،فرهنگی ،تجاری و علمی ان،که برای خوش کردن حال و هوای دلشان به ان سفر میکنند.


گردشگری در شیراز تنها در بازدید از جاذبه های مختلف تاریخی و معماری

 

این شهر خلاصه نمیشود و جنبه های مختلفی دارد از جمله جنبه پزشکی و سلامت،جنبه اموزشی و علمی ، جنبه نمایشگاهی ، جنبه فرهنگی و هنری و جنبه تجاری و خرید.

تعدادی از بهترین و معروف ترین جاذبه های باستانی ایران مانند تخت جمشید مجموعه پاسارگاد و مقبره کوروش ،کاخ ها ،قلعه ها و شهرهای دوران ساسانی ، نقش رستم، نقش رجب در نزدیکی شهر شیراز قرارگرفته اند.

 

 
   


شیراز شهر باغ هاست و در هر گوشه از این شهر زیبا میتوان سراغ باغ هایی تماشایی را گرفت که ازگردشگران به نحوی دلبری میکنند و حال و هوای خاصی به شهر بخشیده اند.بازدید از شیراز بدون گردش در یکی از باغ های رویایی کامل نمیشود که باغ ارم مشهورترین باغ شیراز است و درمیان ۹ باغ ثبت شده جهانی شده ایران در فهرست یونسکو نیز قرار دارد.

وقتی وارد شهر گل و بلبل میشوید مسلما اولین جایی که خیلی مورد توجه همه است ارامگاه حافظیه است که درمیان باغی زیبا قرار گرفته.اگر به دنبال یک جای زیارتی هستید حتما به دیدن شاه چراغ بروید و برای دیدن

جاذبه های تاریخی بازار وکیل و بناهای اطرافش بهترین مکان برای گردش است.

شیراز به دلیل وجود مراکز خرید متنوع ،مدرن و سنتی یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید محسوب میشود

شیراز از ان دسته شهرهای ایران است که در ان حال و هوای بسیار خوشی جریان دارد و میتوان با سفر به ان ارامشی دلچسب دست پیدا کرد.

شیراز یکی از پنج شهر برتر گردشگری ایران است و همچنین یکی از برترین شهرهای ایران در زمینه گردشگری سلامت است.

 

دیدگاه

پاسخی بگذارید